Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści herbaty, zobacz, co powinieneś wiedzieć o herbatie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści herbaty, zobacz, co powinieneś wiedzieć o herbatie.

wnęki

Wnęka to dziura w szkliwie zęba. Do 90% dzieci w wieku szkolnym i większości dorosłych ma co najmniej jedną jamę.

Jeśli chcesz inspirację do szczotkowania i nici, poszukaj zdjęć Google o ciężkich nietraktowanych wnękach. Nie jest to ładny widok.

wnęki wynikają z gromadzenia się płytki nazębnej-lepka, śliska substancja złożona głównie z bakterii. Rozbijając cukier i węglowodany, bakterie tworzą kwasy, a kwasy te mogą jeść na zębach.

Boli, gdy stają się większe i dotykają nerwów. Nieleczona wnęka może stać się ropniem zęba.

Więc jeśli znajdziesz wnękę, szybkie leczenie.

Choroba przyzębia

Około połowa dorosłych amerykańskich dorosłych nad Wiek trzydzieści ma jakąś formę choroby przyzębia lub dziąseł.

Zapalenie dziąseł lub zapalenie tkanki dziąseł jest problemem na wczesnym etapie. Przy odpowiedniej ostrożności możesz to odwrócić. Ale jeśli tego nie zrobisz, w końcu zapalenie doprowadzi do „kieszeni” lub małych przestrzeni między zębami i dziąseł.

Bakterie uwielbiają kolonizować te kieszenie, co może prowadzić do zapalenia przyzębia: trwałego zniszczenia tkanki łączące zęby z kością w ustach. Niezbyt dobre.

Objawy zapalenia przyzębia obejmują spuchnięte lub przebarwione dziąsła, delikatne dziąsła, krwawienie dziąseł, cofanie dziąseł, zmiana wrażenia zęba podczas jedzenia, luźne zęby, utrata zębów i zły oddech.

i jakby to nie było wystarczająco złe, gdy dziąsła są zapalne i złamane, szkodliwe bakterie mogą łatwiej wejść do krwioobiegu, co prowadzi do innych przewlekłych problemów zdrowotnych.

Choroba przyzębia jest czynnikiem ryzyka dla wieńcowej choroba tętnic. Czemu? Tak naprawdę nie wiemy na pewno, ale najwyraźniej choroba dziąseł nie tylko sygnalizuje zapalenie; Zwiększa również stan zapalny. A zapalenie przyczynia się do choroby wieńcowej.

Co ciekawe, te same bakterie, które kolonizują nasze dziąsła, znaleziono również w tablicy tętniczej.

Choroba przyzębia można leczyć za pomocą procedury zwanej Ochrywanie powierzchni korzenia. Zlecenie powierzchni korzenia, które jest tak samo zabawne, jak się wydaje, obejmuje narzędzia przypominające narzędzia tortur, lokalne znieczulenie, godziny wciśnięte w krzesło dentystyczne i ogromny rachunek.

Uwaga: Ta procedura nie T gwarantuje pomyślny wynik.

Niedoszkodości i amp; Zdrowie jamy ustnej

Komórki błony śluzowej w naszych ustach obracają się w ciągu trzech do siedmiu dni. Tak więc niedobory składników odżywczych lub ekscesy pojawią się w tkance jamy ustnej, zanim pojawią się gdziekolwiek indziej.

Choroba przyzębia wiąże się z niższym poziomem witamin i minerałów we krwi. A uzyskanie wystarczającej ilości określonych składników odżywczych może być ważne dla pomyślnego leczenia.

Czego potrzebujesz zdrowych zębów i dziąseł i dlaczego? Oto poręczny wykres.

składnik odżywczy, czego potrzebujesz do

Tr> Tr>>

Co jeść Lub unikaj

Lista składników odżywczych jest bardzo dobrze, ale kiedy stoisz w przejściu spożywczym, nadal musisz wiedzieć, jakie faktyczne jedzenie kupić. Na szczęście nie musisz robić nic specjalnego: & lt; Jedz w większości dietę Whole Foods z dużą ilością chudego białka i świeżych warzyw

Unikaj większości przetworzonej żywności, zwłaszcza tych, które są wysokie w prostych cukrach.

Weź olej rybny.

Chcesz wybrać zalety bonusowe? Oto kilka pokarmów, składników odżywczych i/lub suplementów, które mogą odgrywać konkretną rolę w zdrowiu jamy ustnej.

probiotyki

Probiotyki mogą pomóc w zmniejszeniu zapalenia dziąseł i płytki nazębnej; Bakterie w fermentowanej żywności mogą tłumić wzrost patogenów w jamie jamy ustnej. Jedno badanie wykazało, że spożywanie fermentowanej nabiału było związane z mniejszymi chorobami przyzębia. Probiotyki z dowolnego źródła mogą być pomocne w podobny sposób.

żurawina

Żurawia i inne produkty roślinne bogate w antocyjany (takie jak jagody, czerwona kapusta, skór bakłażany, czarny ryż, i Maliny) mogą zapobiec przywiązaniu i kolonizacji patogenów na tkankach gospodarza (w tym zęby).

Niektóre badania pokazują nawet, że płynne płukanie jamy ustnej poprawiają zdrowie zębów! Jasne, wszyscy wiedzieliśmy o supermocarni jagód, ale kto wiedział, że skromna jagoda torfowiska może dać ci zdrowe zęby? & Lt;

Aby uzyskać więcej informacji na temat fitochemikaliów, takich jak antocyjany, zobacz moc fitochemikalia.

Zielona herbata

Polifenole zmniejszają bakterie i toksyczne produkty bakterii w In W bakterii w Usta. Herbata jest również bogata w fluor, prawdopodobnie najbardziej znany wzmocnienie zęba. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści herbaty, zobacz, co powinieneś wiedzieć o herbacie.

Guma do żucia Pycnogenol

Wykazano, że guma wykonana z kory sosny lub SAP zmniejsza płytki płytki i krwawienia. Lekcja prawnuczka naprawdę działa!

sojowa

Dieta obejmująca soję może pomóc w zmniejszeniu choroby przyzębia.

arginina

Ten ważny aminokwas może zmienić pH doustnie i zmniejszyć szanse na wnęki.

COQ10

Coenzyme Q10 jest substancją podobną do witaminy. Nasze ciała potrzebują go do wytwarzania energii i znajduje się w każdej komórce. Niedobory mogą odgrywać rolę w rozwoju choroby przyzębia.

Echinacea, czosnek, imbir i żeń -szeń

Badania pokazują, że rośliny te pomagają hamować wzrost patogenów przyzębia w rurkach testowych. Ale wciąż brakuje badań na ludziach, więc nie możemy wyciągnąć zdecydowanych wniosków na temat ich korzyści.

Whole Foods najpierw

spróbuj uzyskać wymienione powyżej składniki odżywcze z Whole Foods. (Bonus: dajesz zębom i dziąsłem trening!) O ile nie masz znanego niedoboru, suplementy nie powinny być konieczne.

Pamiętaj, że jeśli jesteś przewlekłym dietetykiem lub miałeś bariatryczny Operacja, braki są zawsze bardziej prawdopodobne. Skontaktuj się z lekarzem.

Fluorek

Fluor mineralny pomaga zapobiegać oddzieleniu w naszym ciele. Innymi słowy, pomaga nam skutecznie wchłaniać i używać wapnia.

Działa również miejscowo na zębach, aby promować ich zdrowie powierzchniowe. Fluor w ślinie może pomóc w promowaniu remineralizacji szkliwa.

W rzeczywistości uzyskanie wystarczającej ilości fluoru jest ważniejsze niż zmniejszenie cukru, jeśli chodzi o zapobieganie ubytkom. (Nie martw się. Nie powiem waszym dzieciom.)

Body Fat & Amp; Zdrowie jamy ustnej

tkanka tłuszczowa

W otyłości nadmiar tkanki tłuszczowej (tłuszczu) jest często osadzana w miejscach, w których nie powinna być, na przykład wątroba. Zdrowie zębów nie jest wyjątkiem.

otyłość https://harmoniqhealth.com/pl/ jest skorelowana z tkanką tłuszczową osadzoną jako lipoma (zasadniczo masa podobna do nowotworów wykonana z tłuszczu) w jamie ustnej, takiej jak wewnątrz ust lub policzka ( Buccal Bucosa), na języku lub w gruczołach ślinowych (Sialipoma).

Zapalenie

Oczywiste jest, że kontrolowanie stanu zapalnego jest ważne dla zdrowia jamy ustnej, a otyłość jest skorelowana z stanem zapalnym. Właśnie dlatego otyłość jest drugim co do wielkości czynnikiem ryzyka stanu zapalnego w jamie ustnej. Jedyną rzeczą, która jest gorsza dla twojego zdrowia jamy ustnej niż nadmierne palenie, jest palenie.

Dlaczego? Ponieważ wysoki poziom cukru we krwi, wiek, zmiany w pH ślinie i związki prozapalne są obecne u tych, którzy są nadmiernie tłuszczonymi. Tymczasem komórki błony śluzowej mogą być również bardziej przepuszczalne (z powodu niedoborów składników odżywczych lub nierównowagi).

Wynik? Wzrost utleniaczy – te paskudne wolne rodniki, które mogą uszkodzić komórki naszego organizmu.

Dodatkowo komórki tłuszczowe zlewającej uwalniają związki zapalne.

Jeden wspólny marker zapalny związany z zapaleniem przyzębia u ludzi z ludźmi z ludźmi z ludźmi z ludźmi z ludźmi z ludźmi z ludźmi z ludźmi z ludźmi z Więcej tkanki tłuszczowej jest orosomukoidem. Tymczasem orosomucoid jest również markerem niedożywienia. Czy to powinna być niespodzianka? Może nie, jeśli weźmiesz pod uwagę, że wiele osób staje się ponad tłuszczu na diecie ubogiej w składniki odżywcze.

Osoby, które są zbyt tłuszcze słabe zdrowie jamy ustnej. Jest to prawdopodobnie spowodowane podwyższonym poziomem cukru we krwi i związanym z nim efekty.

Związek między otyłością a periodontissource: Boesing F, i in. Interfejs między otyłością a zapaleniem przyzębia z naciskiem na stres oksydacyjny i reakcję zapalną. Otyłość Rev 2009; 10: 290-297.

nieuporządkowane jedzenie & amp; Zdrowie jamy ustnej

Zdrowe wzorce odżywiania mogą poprawić zdrowie jamy ustnej, zmieniając pH środowiska ust. Problemy obejmują utratę szkliwa, zmiany, dysfunkcyjne ślinienie, obrzęk i wrażliwość.

Aby uzyskać więcej nieuporządkowanego jedzenia, zobacz wszystko o nieuporządkowanym jedzeniu.

Aging & amp; Zdrowie jamy ustnej

Nasze ryzyko choroby przyzębia wzrasta wraz z wiekiem. Ale im dłużej utrzymujemy dobre zdrowie jamy ustnej, tym lepsza będzie nasza jakość życia.

Nie jest jasne, co dokładnie powoduje chorobę jamy ustnej z wiekiem. Teorie obejmują zużycie zębów/dziąseł, stosowanie leków, zmiany finansowe (prowadzące do mniejszego leczenia zapobiegawczego), inne choroby przewlekłe związane ze zdrowiem jamy ustnej i/lub zmiany immunologiczne.

To, co jest jasne, że przyjmowanie jest to, że przyjmowanie Ważna jest dobra opieka nad zębami i dziąsłem w każdym wieku.

cukru i amp; Oral Health

Jedz więcej cukru, zdobądź więcej wnęk, prawda? Źle.

Czy jesteś zaskoczony?

W rzeczywistości jedno badanie nie wykazało związku między jedzeniem zboża śniadaniowych a rozwijaniem wgłębień!

Może dzieci dodały a Listerine Chaser.

Ale oto bardziej prawdopodobne wyjaśnienie: Okazuje się, że sama ilość cukru, którą jemy, może być mniej szkodliwa dla zdrowia zębów niż częstotliwość spożycia.

Właśnie dlatego właśnie dlatego Sugered Sodas i napoje energetyczne są tak niebezpieczne.

Napoje zawierające cukier, zapewniają wielokrotne trafienia cukru na zębach. Większość słodkich napojów jest wysoce kwaśna, co promuje demineralizację. Nasze usta dostają się podwójnie.

Niezależnie od tego, czy częstotliwość lub ilość spożycia cukru jest kluczowa, jedno jest pewne: dieta zbudowana wokół wyrafinowanej i przetworzonej żywności węglowodanowej może prowadzić do rozpadu zębów i zapalenia dziąseł.

ile to za dużo – i jaki rodzaj?

Dodane cukry wydają się gorsze dla zębów niż w naturalnie występujące cukry.

Światowa organizacja zdrowia sugeruje, że nie więcej niż więcej niż więcej niż więcej niż więcej niż więcej niż 10% całkowitego spożycia energii powinno pochodzić z dodanych cukrów. Tak więc, jeśli zjadłeś 2000 kalorii dziennie, byłoby to 200 kalorii dodanych cukrów, czyli 50 gramów.

(WHO sugeruje również nie więcej niż cztery oddzielne produkty dodane cukiernicze każdego dnia. Liberalne zalecenia, muszę się zastanawiać, czy autorzy raportu WHO mają udziały w fabryce czekolady Willy’ego Wonki.)

Inne słodziki

Sztuczne słodziki, takie jak sukraloza (splenda) i aspartame (równe ) Wydaje się, że nie promuje choroby przyzębia ani wnęki.

Alkohole cukrowe, takie jak ksylitool lub erytritol, nie mają wpływu na zdrowie jamy ustnej. W rzeczywistości guma do żucia zawierająca alkohol cukrową ksylitolu po posiłkach może nawet zmniejszyć ryzyko tworzenia wnęki.

Jak w przypadku stewii, nie wydaje się mieć negatywnego wpływu na zdrowie jamy ustnej. Ale potrzebne są tutaj więcej badań.

Zalecenia

Wprowadź higienę jamy ustnej. Poważnie. Czy masz już nitkowanie? Czy szczotkujesz co najmniej dwa razy dziennie? Jeśli nie, zacznij.

 • Posmaruj zęby, nie tylko pasty do zębów na bazie fluoru, ale także pastę do zębów na bazie sody oczyszczonej. Soda oczyszczona podniesie pH w ustach, czyniąc go bardziej alkalicznym, a tym samym zmniejsza ryzyko ubytków.
 • Unikaj palenia. Palenie może siać spustoszenie na zdrowiu gumy i zębów.
 • Pij zieloną herbatę. Picie zielonej herbaty poprawia zdrowie zębów i dziąseł, ponieważ zmniejsza zapalenie, sprawia, że ​​usta są bardziej alkaliczne, hamuje wzrost bakterii wywołujących wnękę, zapobiega utraty zębów, może spowolnić postęp raka jamy ustnej i odświeża oddech poprzez zabijanie zapachu powodując bakterie. Wow! Wszystko to i może pomóc również stracić tłuszcz.
 • Guma ksylitolu po posiłku. Ksylitol zwiększa produkcję śliny i zapobiega wytwarzaniu kwasów, które powodują wnęki. Ale nie przesadzaj, ponieważ nawet jeśli alkohole cukrowe nie zaszkodzą zębom, mogą powodować gaz i wzdęcia.
 • Jedz przeważnie całe, pokarmy o dużej odżywcze, które zapewniają dużo wapnia, fosforu, magnezu , witamina K (zwłaszcza K2) i witamina D. Pokarmy takie jak zielone warzywa liściaste, orzechy, nasiona, twarde stare sery, jogurt, mięso, natto, fasola, grzyby, ryby, jajka i mięsa narządów. Aha, i upewnij się, że dostaniesz światło słoneczne.
 • Codziennie jedz surowe, chrupiące owoce i warzywa. Surowe warzywa do pewnego stopnia czyszczą zęby (jabłka, marchew, papryka itp.). Jedzenie jabłka jako deseru po obiedzie pomoże usunąć materiał, który przylgnął na powierzchnię zębów. Ponadto jabłka zawierają naturalnie występujący ksylitool.
 • Ogranicz dodane cukry zarówno z żywności, jak i napojów. Obejmuje to sodę, sok owocowy, napoje energetyczne, cukierki itp. Napoje energetyczne są szczególnie szkodliwe, ponieważ łączą wysokie obciążenie cukru z niezwykle kwaśnym pH. Jeśli Twoja dieta jest zbudowana wokół barów energetycznych i napojów energetycznych, prawdopodobnie nie będziesz mieć żadnych zębów na twoje 45. urodziny.
 • Utrzymuj skład bez chudy/zdrowy ciało. Nadmiar tkanki tłuszczowej może promować złe zdrowie ogólnoustrojowe, w tym słabe zdrowie jamy ustnej.
 • Zwiększenie ilości argininy w diecie. Jedz więcej szpinaku, soczewicy, orzechów, jaj, pełnoziarnistości, mięsa, owoców morza i soi.
 • Regularne ćwiczenia. Ćwiczenia wydaje się chronić przed chorobami przyzębia.

  szczoteczka do zębów natury.

Chcesz, aby stać się najzdrowszą, najsilniejszą, najsilniejszą wersją ciebie?

Większość ludzi zna ten regularny ruch, dobrze odżywiający się, dobrze odżywiający się , Sen i zarządzanie stresem są ważne dla lepszego wyglądania i czułby. Potrzebują jednak pomocy w zastosowaniu tej wiedzy w kontekście ich pracowitego, czasem stresującego życia.

W ciągu ostatnich 15 lat zastosowaliśmy metodę Coaching Precision Nutrition, aby pomóc ponad 100 000 klientów utracić tłuszcz, stać się silniejszym , i poprawić ich zdrowie… w długim okresie… bez względu na wyzwania, z którymi mają do czynienia. Programy certyfikacyjne) nauczyć ich, jak trenować własnych klientów poprzez te same wyzwania.

Zainteresowany coachingiem żywieniowym? Dołącz do listy przedsprzedażowej; Zaoszczędzisz do 54% i zabezpieczysz miejsce 24 godziny wcześniej.

Otwieramy miejsca w naszym kolejnym coachingu żywieniowym w środę, 13 lipca 2022 r.

Jeśli jesteś zainteresowany coachingiem i chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcam do dołączenia do naszej listy przedsprzedaży poniżej. Bycie na liście daje dwie specjalne zalety.

 • Zapłacisz mniej niż wszyscy inni. W Precision Nutrition lubimy nagradzać najbardziej zainteresowanych i zmotywowanych ludzi, ponieważ zawsze tworzą najlepszych klientów. Dołącz do listy przedsprzedażowej, a zaoszczędzisz do 54% zniżki na ogólną cenę publiczną, która jest najniższą ceną, jaką kiedykolwiek oferowaliśmy.
 • Bardziej prawdopodobne jest, że masz prawdopodobieństwo Zdobądź miejsce. Aby dać klientom opiekę osobistą i uwagę, na które zasługują, otwieramy program tylko dwa razy w roku.
Białko Struktura zębów, rozwój tkanki błony śluzowej/łącznej i odpornościowy Funkcja. wapnia Struktura zębów; may enhance enamel remineralization.
Phosphorus Tooth structure.
Zinc tkanki błony śluzowej/łączności i funkcja immunologiczna.
przeciwutleniacze tkanki błony śluzowej/łącznika i funkcja immunologiczna.
folian tkanki błony śluzowej/łączności i funkcja immunologiczna; Niski poziomy są związane z chorobą przyzębia.
Żelazo tkanki błony śluzowej/łącznika i funkcja immunologiczna.
witamina A tkanki błony śluzowej/łączności i funkcje immunologiczne. Należy jednak pamiętać, że uzyskanie zbyt dużej ilości suplementów może powodować problemy z dziąsłem.
witamina C dojrzewanie kolagenu i utrzymanie integralności więzadła przyzębia; Tkanki błony śluzowej/łączności i funkcja immunologiczna.
tłuszcze omega-3 tkanki błony śluzowej/funkcja immunologiczna; moduluje odpowiedź zapalną.
witamina D tkanki błony śluzowej/łączne, funkcja immunologiczna; Może poprawić remineralizacja szkliwa.
witaminy B Obrót komórek nabłonkowych.