Dlaczego ludzie czują się zmęczeni po jedzeniu?

Dlaczego ludzie czują się zmęczeni po jedzeniu?

Wykazano, że jedna z tych nowych cebuli hamuje agregację płytek krwi, która jest związana z chorobami sercowo -naczyniowymi.

Następnym razem, gdy przygotujesz deskę do krojenia, aby przygotować posiłek pełen zdrowej cebuli, pomyśl o niesamowitych procesach biochemicznych, które pojawią się przed twoimi łzami.

 • Biologia/biochemia
 • Zdrowie oczu/ślepota
 • żywienie/dieta
 • Dlaczego ludzie czują się zmęczeni po jedzeniu?

  Wiele osób czuje się sennie po jedzeniu. Może to być naturalny wynik wzorów trawienia i cykli snu.

  Niektóre rodzaje produktów i czas posiłków mogą również sprawić, że ludzie czują się szczególnie zmęczeni po posiłku. Zmniejszenie poziomu energii po jedzeniu nazywa się ludność poposiłkową.

  Naukowcy mają różne teorie na temat przyczyny zmęczenia po jedzeniu, ale ogólnie zgadzają się, że jest to naturalna odpowiedź, a zwykle przyczyną niepokoju.

  Dlaczego ludzie czują się zmęczeni po jedzeniu?

  Czułem się zmęczenie lub trudności z koncentracją, po posiłku jest stosunkowo powszechne. Osoba może czuć się szczególnie zmęczona, w zależności od tego, kiedy, kiedy i jak dużo zjadła.

  P>

  Rodzaj jedzenia, który jesz

  żywność bogatą w białko i węglowodany mogą sprawić, że ludzie czują się bardziej śpiący niż inne pokarmy.

  Niektórzy badacze uważają, że osoba czuje się zmęczona po jedzeniu Ponieważ ich ciało wytwarza więcej serotoniny.

  serotonina jest chemikalia, która odgrywa rolę w regulacji cykli nastroju i snu.

  aminokwas zwany tryptofanem, który występuje w wielu bogatych w białko Żywność pomaga ciału wytwarzać serotoninę. Węglowodany pomagają organizmowi wchłaniać tryptofan.

  Z tych powodów, zjedzenie posiłku bogatego zarówno w białko, jak i węglowodany może sprawić, że osoba poczuła się senna.

  Tryptofan występuje w żywności bogatej w białko . Należą do nich:

  • Łosoś
  • drobi
  • jaja
  • szpinak
  • nasiona
  • Mleko
  • Produkty sojowe
  • Cheese

  Żywność zawierająca wysoki poziom węglowodanów obejmuje:

  • pasta
  • rice
  • white bread and crackers
  • cakes, cookies, donuts, and muffins
  • corn cobs
  • Mleko
  • Cukier i cukierki

  Ludzie często jedzą kombinację białka i węglowodanów przed snem, takim jak płatki z mlekiem.

  jak Dużo jedzenia, które jesz

  Osoba może być bardziej prawdopodobna, aby doświadczyć postprandialnej senności po dużym posiłku.

  Ludzie, którzy jedzą większe obiady, mogą doświadczyć popołudniowego spadku niż ci, którzy jedzą mniej południe. Jedzenie powoduje wzrost poziomu cukru we krwi, a może nastąpić spadek energii.

  Inne czynniki mogą przyczynić się do zmęczenia po jedzeniu:

  • Zły sen w nocy, co może prowadzić Zmęczenie przez cały dzień
  • Picie alkoholu z posiłkiem, szczególnie w ciągu dnia

  Jak przestać czuć się zmęczenie Posiłek może być frustrujący, zwłaszcza po obiedzie, gdy dana osoba może być konieczna czujna.

  spadek energii w ciągu dnia może być szczególnie niebezpieczny dla osób pracujących w ryzykownych warunkach, takich jak osoby obsługujące maszyny lub pojazdy.

  Badanie w 2017 r. Wpływ wpływu na wydajność pracowników nocnych wykazało, że ci, którzy jedli w nocy, osiągnęli gorzej i byli bardziej senni o 4 rano niż ci, którzy nie zjadli.

  Poniższe strategie mogą pomóc w zapobieganiu zmęczeniu po posiłku:

  • Jedz mało i często. Zamiast jeść duże posiłki, jedz mniejsze posiłki i przekąski co kilka godzin, aby utrzymać poziom energii. Kawałek owoców lub garść orzechów powinien wystarczyć, aby wyleczyć zanurzenie energetyczne.
  • Uśp dobrej jakości. Osoba, która ma wystarczająco dużo snu w nocy, rzadziej doświadcza znacznego zanurzenia energii po lęku.
  • Idź na spacer. Wykonanie lekkich ćwiczeń w ciągu dnia, szczególnie po jedzeniu, może pomóc ludziom poczuć się mniej zmęczeni.
  • W ciągu dnia drzemka.
  • Wypróbuj terapię jasnego światła. Autorzy badania z 2015 r. Stwierdzili, że narażanie ludzi na jasne światło po obiedzie zmniejszyło zmęczenie.
  • Unikaj picia alkoholu z posiłkami. Alkohol może sprawić, że ludzie czują się bardziej zmęczeni.

  Kiedy można zobaczyć lekarza

  Jeśli dana osoba jest stale zmęczona po jedzeniu, i wpływa to na jakość życia, oni, oni, oni, oni powinien porozmawiać z lekarzem.

  Następujące warunki medyczne mogą przyczynić się do nadmiernego zmęczenia po jedzeniu:

  • Nietolerancje pokarmowe lub alergie
  • Choroba celiakii
  • Niedokrwistość

  Podsumowanie

  Wiele osób doświadcza zanurzenia energii po jedzeniu. Duże posiłki i posiłki bogate w białko i węglowodany najprawdopodobniej sprawiają, że ludzie poczują się senni.

  W większości przypadków spadek energii po jedzeniu jest naturalną reakcją biologiczną.

  jednak, jednak,

  Jeśli przeszkadza to w codziennych czynnościach, osoba może skorzystać ze zmiany zawartości i terminu posiłków. Jeśli tego rodzaju zmiany nie pomagają, zobacz lekarza.

  • Pasttointestinal / Gastroenterology
  • Odżywianie / dieta
  • Zaburzenia snu / snu / bezsenność

  Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

  Dlaczego niektórzy uważają, że dezinformacja zdrowotna?

  • Niedokładne dezinformacje związane ze zdrowiem może uniemożliwić ludziom poszukiwanie potrzebnej opieki.
  • Chociaż są to miejsce na udostępnienie Pomysły, strony w mediach społecznościowych dotyczą dezinformacji na temat tematów związanych ze zdrowiem.
  • Badanie wykazało, że osoby mają niższy poziom wykształcenia i dochodów, nieufność w systemie opieki zdrowotnej lub zainteresowanie alternatywnymi metodami leczenia są bardziej prawdopodobne, że wierzą Fałszywe informacje.
  • Ukierunkowane wiadomości i zasięg przez urzędników ds. Zdrowia publicznego mogą pomóc rozwiązać rosnący problem niedokładnych informacji związanych z zdrowiem.

  Strony mediów społeczności Dziel się pomysłami i pozostań w kontakcie z rodzinami i profesjonalistami. Mogą jednak być również rajem dla niedokładnych informacji. Niektóre z tych informacji są związane ze zdrowiem, które mogą błędnie wyformować osoby, które chcą podejmować decyzje zdrowotne.

  Wyrażenie „Bezinformacja zdrowotna

  i rośnie rozpowszechnienie dezinformacji zdrowotnej w mediach społecznościowych. Systematyczny przegląd niedawno zbadał 69 badań, które koncentrowały się na dezinformacji zdrowotnej w mediach społecznościowych.

  Naukowcy kopią głębiej w przypadku odpowiedzi

  Naukowcy z University of Colorado School of Medicine w Aurora Naukowcy z University of Regina, Kanada i Massachusetts Institute of Technology w Cambridge dalej badali ten problem.

  Ze względu na rosnące zaniepokojenie wśród pracowników służby zdrowia, że ​​fałszywe informacje mogą prowadzić do osób, które nie podejmują kroków niezbędnych kroków Optymalna opieka zdrowotna, zespół starał się zidentyfikować, kto jest najbardziej podatny na wierzenie w dezinformację.

  Aby to osiągnąć, naukowcy ankietowali 1020 osób w wieku 40–80 lat w Stanach Zjednoczonych. Ich odkrycia pojawiają się w czasopiśmie Health Psychology.

  Szczepionki i leki statynowe.

  Ta dezinformacja obejmowała twierdzenia, że ​​ryż z czerwonymi drożdżami jest równie skuteczny w obniżaniu poziomu cholesterolu, jak statyny, że korzenie marihuany, imbiru i mniszka lekarskiego mogą leczyć raka, a szczepionki szczepionek HPV są niebezpieczne.

  Po tym, jak uczestnicy spojrzeli na posty, ocenili informacje jako całkowicie fałszywe, głównie fałszywe, głównie prawdziwe lub całkowicie prawdziwe. Zespół następnie kontynuował pytania dotyczące poziomu wykształcenia, zainteresowania medycyną alternatywną, dochodami, wiekiem i wiedzą zdrowotną.

  który bardziej prawdopodobne jest, że informacje o fałszywych informacjach zdrowotnych?

  Po później Opracując dane, zespół badawczy stwierdził, że osoby z niższym poziomem wykształcenia i mniejszą znajomością problemów opieki zdrowotnej częściej wierzą w niedokładne informacje niż inni uczestnicy badania.

  osoby, które wykazały nieufność w systemie opieki zdrowotnej i te którzy mieli korzystne spojrzenie na alternatywne metody leczenia, częściej wierzyli w dezinformację związaną ze zdrowiem.

  Ponadto uczestnicy, którzy uważali, że fałszywe twierdzenia na jeden temat mogą również uważać, że dezinformacja przedstawiona w innych tematach zdrowotnych.

  główna autorka Laura D. Scherer, wraz z University of Colorado School of Medicine, wyjaśnia implikacje tych ustaleń:

  „Niedokładne informacje są barierą dla dobrej opieki zdrowotnej Ponieważ może zniechęcać ludzi do fr OM podejmuje środki zapobiegawcze, aby odrzucić chorobę i powodować, że wahają się, by szukać opieki, gdy zachorują. Zidentyfikowanie, kto jest najbardziej podatny na dezinformację, może nadać znaczny wgląd w to, w jaki sposób takie informacje się rozprzestrzeniają i zapewnić nam nowe możliwości interwencji. ”

  Czy nieufność w systemie opieki zdrowotnej jest czynnikiem napędzającym?

  W Stanach Zjednoczonych, w latach 2017–2018, ankieta wykazała 20% zmniejszenie ogólnego zaufania do opieki zdrowotnej wśród poinformowanych opinii publicznej. Stwierdzono również, że Healthcare Trust Worldwide spadł o 4%.

  W zeszłym roku na krajowym przemówieniu, prezes American Medical Association, Patrice A. Harris, M.D., wyjaśnił dalej:

  „Byliśmy świadkami zmiany w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, w których decyzje polityczne wydają się być napędzane ideologią i polityką zamiast faktów i dowodów. Rezultatem jest rosnąca nieufność w amerykańskich instytucjach – w nauce – oraz w doradztwie wiodących ekspertów, którzy poświęcają swoje życie na dążenie do dowodów i rozumu. ”

  zwalczanie dezinformacji z powodu braku zaufania lub strachu , Dr Harris twierdzi, że społeczność opieki zdrowotnej i społeczeństwo powinni starać się szukać i dzielić się informacjami tylko z wiarygodnych źródeł.

  Naukowcy mają nadzieję przezwyciężyć problem dezinformacji zdrowia

  chociaż więcej badań są Dr Scherer mówi, że musiał zrozumieć, jak interweniować w cyklu dezinformacji, mówi:

  „Mamy nadzieję, że naukowcy mogą oprzeć się na tych odkryciach i opracować nowe i oparte na dowodach interwencje w celu zmniejszenia wpływu i rozprzestrzeniania się dezinformacji zdrowotnej online. Takie kroki mogą uratować niezliczone życie. ”

  • Zdrowia publiczne

  Dlaczego niektórzy kichają po jedzeniu?

  Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

  Kichanie jest naturalną reakcją na podrażnienie w jamie nosowej danej osoby. Kichanie można również wywołać, jedząc jedzenie. Może się zdarzyć, że wszystkie pokarmy lub określone pokarmy powodują kichanie osoby.

  Kichanie jest często wynikiem wdychania czegoś, co irytuje nos, ale może być również spowodowane oddychaniem zimnym powietrzem, patrząc na jasne Światła, wyrywanie włosów brwi lub jedzenie jedzenia.

  W tym artykule wyglądamy konkretnie na przyczyny kichania podczas jedzenia i jak temu zapobiec.

  Co powoduje kichanie Po zjedzeniu?

  Istnieje kilka możliwych przyczyn kichania po posiłku. Należą do nich:

  zapalenie nosa i gustowne zapalenie nosa, jest stanem, który powoduje, że osoba kicha po jedzeniu. Nieżyt nosa jest ogólnym terminem na podrażnienie lub obrzęk, który dzieje się w nosie.

  zapalenie nosa nie jest powiązane z alergie, więc jest znane jako niealergiczne zapalenie nosa. Dzieje się tak, gdy nerwy nosowe są nadwrażliwe na wyzwalacze środowiskowe.

  Objawy zapalenia nosa, zwykle pojawiają się w ciągu kilku minut od jedzenia i mogą obejmować:

  • kichanie
  • Kawałkowy nos
  • Przekrwienie nosowe lub duszność

  Gustatory nosa jest szczególnie powszechne po zjedzeniu pikantnych lub gorących potraw, w tym:

  • Hot Peppers
  • Curry
  • Wasabi
  • gorące zupy

  Zgodnie z artykułem w czasopiśmie Aktualne opinie w otolaryngologii i Chirurgia głowy i szyi znajdują się specjalne receptory w wyściółce nosa, które wykrywają kapsaicynę, związek występujący w papryce chili. Gdy włókna te wykrywają obecność kapsaicyny, mogą wyzwolić jeden lub więcej kichania.

  Osoba może zapobiec tym objawom, unikając spożywania pokarmów. Mogą chcieć zachować dziennik żywności i objawów, aby dowiedzieć się, jakie pokarmy powodują zapalenie nosa.

  Snatiation Reflex

  Niektórzy ludzie mogą kichać po zjedzeniu dużego posiłku. Jest to znane jako odruch Snatiation, który jest kombinacją słów „kichanie” i „Satiation”. Może to spowodować jeden kichnięcie lub kichanie. Przyczyna jest nieznana, ale może istnieć składnik genetyczny.

  Alergie pokarmowe

  Czasami, gdy dana osoba je żywność, jest szczególnie wrażliwa lub alergiczna, może kichać. Inne objawy mogą obejmować swędzące oczy lub łagodną wysypkę skórną.

  W ciężkich przypadkach osoba może mieć ciężką reakcję alergiczną znaną jako anafilaksja, która powoduje ekstremalny obrzęk i trudności. Niektóre z najczęstszych produktów spożywczych, które mogą wywoływać alergie, to mleko, jaja, orzeszki ziemne, sojowe i orzechy drzewne.

  a zimno lub grypa

  Czasami osoba może mieć przeziębienie lub inna choroba, która może powodować kichanie po jedzeniu. Dwa zdarzenia – jedzenie i kichanie – mogą wydawać się powiązane, ale są oddzielne.

  Jak zapobiec kichaniu po jedzeniu

  Osoba nie zawsze może zapobiec kichaniu po jedzeniu. Istnieje jednak kilka wskazówek, które mogą zmniejszyć kichanie. Należą do nich:

  • wstrzymywanie oddechu podczas liczenia do 10 lub tak długo, jak dana osoba może wygodnie wstrzymać oddech. Pomaga to zahamować odruch kichania.
  • Szczypianie grzbietu nosa, aby kichać przed wystąpieniem. Ma to podobny efekt jak ktoś wstrzymujący oddech.
  • Unikanie żywności, o których wiadomo, że powoduje kichanie lub pokarmy, na które dana osoba jest uczulona. Jeśli dana osoba nie jest pewna, która żywność wywołuje tę odpowiedź, lekarz może zalecić prowadzenie dziennika żywności lub wykonywanie diety eliminacyjnej.
  • Jedzenie mniejszych posiłków w ciągu dnia zamiast kilku dużych, ponieważ duże posiłki mogą wywołać Odruch Snatiation.
  • Przejęcie obrotów bez recepty (OTC), takich jak pseudoefedryna, w celu zmniejszenia jakiegokolwiek obrzęku lub wrażliwości nosa, które mogłyby spowodować kichanie po jedzeniu. Komercyjne leki oddechowe można znaleźć online.
  • OTC przeciwhistaminowe spraye nosowe mogą również pomóc w zmniejszeniu częstości kichania po jedzeniu. Te spraye blokują uwalnianie histamin, które są związkami zapalnymi, które mogą powodować kichanie. Spraye przeciwhistaminowe można kupić online.

  Outlook

  Kichanie po jedzeniu rzadko jest powodem problemu medycznego, ale czasami może być denerwujące, rozpraszające i irytujące. Może to również powodować rozprzestrzenianie się kropel w powietrzu, które ryzykują rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii, więc osoba może chcieć zmniejszyć prawdopodobieństwo, że po jedzeniu.

  Obecnie nie ma lekarstwa na gustatory zapalenie nosa lub zgniatanie. W wielu przypadkach dana osoba może zapobiec temu odruchowi, kierując się pewnymi pokarmami lub unikając jedzenia dużych posiłków.

  Jeśli dana osoba uważa, że ​​może mi hairstim cena aptekaeć alergię pokarmową, która przyczynia się do kichania, może rozmawiać ich lekarz o testowaniu alergii lub innych interwencjach na podstawie ich ogólnego zdrowia.

  • Alergia pokarmowa
  • Ucha, nos i gardło
  • Neurologia/Neuroscience

  Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

  Dlaczego zęby stają się czarne?

  Czarne zęby mogą być oznaką leżącego u podstaw rozpadu lub wnęk lub mogą być wynikiem barwienia.

  Contents